21.1.12

Sunday roast

Sunday roast (pühapäeva praad) on brittidele traditsiooniline tõhus pühapäeva lõuna, mida pakkuda kui terve pere on koos või on külalisi. See koosneb : ahjuliha (suure tükina küpsetatud enamasti looma-, sea, - lamba või kanaliha), ahjukartulid, köögiviljad (keedetud rooskapsad, herned või porgandid, küspetatud pastinaak, paprika vms), praekaste ja Yorkshire pudding.

Yorkshire pudding

Seda võiks iseloomustada kui soolast õhulist, natuke rasvast pannkoooki, mida süüakse praega koos praekastmega.Valmistamine:

*2 muna
* piima
* jahu
* küpsetuspulbrit
* soola, suhkrut
* õli

Vahusta munad mõõtenõus. Lisa koguseliselt sama palju piima. Sega läbi. Lisa soola ja natuke suhrut. Lisa 1/3 tl küpsetuspulbrit umbes poole poole klaasi jahuga. Lisa supilusika haaval jahu muna-piimamassile ja jätka tasaselt vahustamist. Koostis peab andma üsna vedela pannkoogitaigna. Kuumuta ahi 250C juures. Vala küspetusõli muhvinivormi, korvikeste tegemise vormidesse või metalsele ahuvormile nii, et see ühtlaselt katab 2mm paksuselt. Lase vormil ahjus võimalikult kuumaks minna. Vala taigna hulka natuke jääkülma vett vahetult enne kui valada taigen ahjuvormi. Küseta umbes 30 minutit kuni Yorkshire pudding on kenasti kerkinud ja pruun. Ahju ei tohi küspetamise ajal avada.

Serveeri soojalt praega.

No comments:

Post a Comment